Yurt dışında Üniversite Okumak

 Günümüzde yurt dışında üniversite eğitimi veren bazı özel okullar bulunmaktadır. Yurt dışında üniversite okumak, yabancı dilin gelişmesinde büyük avantaj sağlar. Öğrenci, bu sayede yabancı dilleri ana dili gibi kolayca öğrenmeye başlar. Yurt dışında üniversite okumanın en büyük avantajlarından biri de, Türkiye’deki gibi ALES, YGS, LYS gibi sınav sistemlerinin olmamasıdır. Öğrenciler istedikleri bölümde ve okulda okuyabildikleri için akademik başarıları daha yüksek olmaktadır.

Yurtdışında Üniversite Bursu

Yurtdışında birçok ülke üniversite bursu sağlamaktadır. Amerika, Kanada ve İngiltere gibi ülkeler, her yıl üniversite bursu sağlamaktadır. Her ülke ve okulun kendine ait bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartlar sağlandığı takdirde, başvuru ve istenen evraklar tamamlandıktan sonra, yurtdışında burslu olarak üniversite okuyabilirsiniz.

Yurtdışında Nasıl Üniversite Okuyabilirim?

Yurtdışında okumak için Türkiye’deki sınav sonuçlarının bir önemi yoktur. Okumak istenilen okulu seçerek, okulun öğrencilerden istediği SAT veya ACT sınavlardan birinin sonuçları istenmektedir. Ayrıca, okulda okuyabilmek için üniversitenin verdiği bir konuda, kompozisyon ya da otobiyografi yazması istenmektedir. Öğrencinin akademik anlamdaki başarısı hakkında, 3 öğretmenden referans mektubu istenir.

Yurtdışında Okumak İçin Gerekenler

Yurtdışında okumak için öncelikle hangi ülkede okuyacağınız hakkında doğru karar vermek zorundasınız. Yurtdışı eğitim danışmanlarından yardım alarak, bu süreçte doğru yol izlemek ve vakit kaybı yaşamamak için önemli adımlardan biridir. Başvuru için istenen belgeler her okulda farklılık gösterdiğinden, dikkatlice inceleyerek, belgeleri eksiksiz hazırlamanız gerekir.

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER