İngiltere’de Bulunan Dil Okulları

İngilizcenin ana vatanı olan İngiltere, bu konuda eğitim almak isteyenlerin en çok rağbet ettiği ülkelerin başında yer almaktadır. Günlük yaşamın pahalı olması en büyük dezavantajlardan bir tanesi olsa da İngilizce dil eğitiminiz için tartışmasız en doğru adres İngiltere’dir.

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için aile yanı ve yurt gibi konaklama türleri mevcuttur. Bunlardan en çok tercih edileni, aile yanı konaklama tipidir. Misafir olarak kalacağınız evdeki aile bireyleri ile sürekli diyalog içinde olacağınızdan dolayı hem sürekli İngilizce konuşma pratiği yapma hem de ekonomik olmasından dolayı tercih edilmektedir.

İngilizce dil eğitimi veren üniversitelerin, sabit başlama tarihleri vardır. Fakat özel dil eğitimi veren okullara, size uygun herhangi bir tarihte başlayabilirsiniz. Dil eğitimi almadan önce, sizi yazılı ve sözlü sınava alırlar. Bunun amacı hangi seviyede olduğunuzu öğrenmektir. Sonrasında ise seviyenize göre size en uygun sınıfa verilirsiniz. Bu sınıflar yaklaşık 8 – 15 kişilik öğrencilerden oluşur. Dil eğitimi için farklı ülkelerden gelen öğrenciler için, haftalık en az 15 saat olmalıdır. Dil eğitim okullarının birçoğunda minimum yaş sınırı 16’dır. Tabi ki daha küçük yaş gruplarına İngilizce eğitimi veren okullarda mevcuttur.

 

Yurtdışına gönderen İngilizce kursları

Ülkemizde çok sayıda ve özellikle İngilizce dil eğitimi veren kurslar bulunmaktadır. Bu kurslardan bazıları, belli bir seviyeden sonra öğrencilerini daha iyi İngilizce konuşabilmeleri için, yurtdışına göndermektedir. Öğrenciler bu sayede en mükemmel eğitimi almaktadır. Bizim de en çok tavsiye ettiğimiz eğitim şekli budur.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER